Nevíte si rady? Kontaktujte nás na 605 541 746 nebo prostřednictvím formuláře, rádi vám poradíme s výběrem.

Jak si vybrat správnou frakci kamenných koberců?

Nejprodávanější frakcí je zcela jistě 1-4 mm u mramorových kamenných koberců a 3-5 mm u říčních.

Pro exteriéry je vhodnější spíše kamínek větší (4-8 mm). V kontrastu s venkovními plochami menší kamínek snadněji zanikne. V interiérech je ale naopak vhodnější použít frakci 0,7-1,8 mm nebo 1-4 mm, a to z ryze praktických důvodů. Menší spáry nám zajistí menší možnost usazování nečistot a snadnější údržbu i v případě použití plniče pórů.

Od zákazníků máme zpětnou vazbu hlavně při pokládce svépomocí. Pochvalují si, že nejlépe se pracuje s frakcí 1-4 mm a 3-5 mm v říčním kamenivu, a to jak na nášlapné plochy, tak na svislé. Nejmenší zrnitost 0,7-1,8 mm je vhodnější spíše na svislé části (soklíky, čela schodů nebo jako designové stěny v interiéru). Aplikace frakce 4-8 mm na svislé plochy je ze zkušeností spíše pro zdatnější jedince. 

Pojďme se podívat, jakou frakci si vybrala paní Bohdalová, se kterou jsme natáčeli reportáž do pořadu "Hobby naší doby".

Spolupráce s paní Bohdalovou byla velice příjemná zkušenost. Realizovali jsme u ní pokládku kamenného koberce na dvou místech na její chatě. První realizace byla ve vnějším altánku, kde jsme aplikovali mramorový kamenný koberec Breccia Pernice 1-4 mm a výsledek si nemohla vynachválit. V průběhu natáčení pořadu jsme se dozvěděli spousty zábavných historek o známých hostech, kteří ji sem jezdili nebo někteří z nich stále jezdí navštěvovat.

Pan Kocáb, paní Bíla, prezident Zeman a spousta dalších nejvýznamnějších umělců a politiků polistopadové doby zde prožilo mnoho bujarých večírků. Při druhém natáčení jsme paní Bohdalové položili kolem jejího bazénku říční kamenný koberec Las Vegas 3-5 mm. Ve spojení s nádhernou okolní přírodou Českého ráje tento prostor neuvěřitelně prokoukl.

Paní Bohdalová byla velmi vřelá a pohostinná. Z výsledku realizace byla nadšená. Je obdivuhodné, jak je stále aktivní a vitální. Pokud si s výběrem stále nejste jistí, obraťte se na naše prodejce. Rádi a ochotně vám s výběrem pomohou.